2020 Trophy Winners

 
Brass
BETA SIGMA PHI TROPHYAmaya Sydor
 
Choral
KAYLEIGH BRUGGER MEMORIAL TROPHYNeelin Concert Choir
LILLIAN POPKIN MEMORIAL TROPHYWaverly Park School Gr 5 & 6 Choir
 
Dance
AL GILBERT MEMORIAL TROPHYNicholas Hiscock
DANCE IMAGES AWARD FOR JAZZ Raised By Wolves: Steppin Time Dance Studio
DANCE IMAGES AWARD FOR LYRICAL JAZZ Alexa Case
DARLENE WOLESTENHOLME/EDWARD JONES HIP HOP TROPHY Lose Yourself: BOSS Dance Academy
E. FRIESEN MEMORIAL BALLET TROPHYBrooklyn Stitt
E. FRIESEN MEMORIAL LYRICAL JAZZ TROPHYAJ Canales
E. FRIESEN MEMORIAL VARIETY TROPHYJust Got Paid: Neelin Dance Troupe
ELEANOR MARKS MEMORIAL AWARD Brody Burr
H.T. KAISER MEMORIAL TROPHY FOR FOLK DANCEPostcards From Spain: Brandon School of Dance
IG WEALTH MANAGEMENT TROPHY FOR SENIOR TAPThe Upside Down: Steppin Time Dance Studio
IG WEALTH MANAGEMENT TROPHY FOR STAGE DANCEDiamonds: Dance Images/BSD
K & L AWARD FOR ACRODANCECalifornia Dreamin': Dance Images/BSD
MECCA COMMUNITY MUSICALS AWARD - 12 YEARS AND UNDERLet's Dance: Mecca Productions
MECCA COMMUNITY MUSICALS AWARD - 13 YEARS AND OVERDeep Beneath The City: Mecca Productions
MECCA PRODUCTIONS AWARD - 12 YEARS AND UNDERJulianna Laluk
MUSICAL THEATRE AWARD Carson Burr
PIROUETTE DANCE AND ACTIVE WEAR TROPHYMakayla Martin
REESORS JEWELLERY AWARD FOR JAZZPiper Brown
REESORS JEWELLERY AWARD FOR TAPTake The A Train: Dance Images/BSD
ROB ROY AWARD FOR JAZZ Do It Like This
ROB ROY AWARD FOR TAPThe Four Tap: Steppin Time Dance Studio
S.H. BUTTERFIELD MEMORIAL TROPHYEmma Sul
STEPPIN TIME AWARD FOR STAGE DANCEBrooklyn Stitt & Avery Lyle
 
Guitar
TED GOOD (1973) LTD TROPHYStephan Engelbrecht
 
Piano
ALMA BROCK-SMITH TROPHY (ADVANCED)Wynonnah Manzano, Anne Gravelle, Aaron Cox and Nazar Galinski
ANGELE MULLER MEMORIAL TROPHY (JUNIOR)Calista and Justin McLachlan
BRANDON UNIVERSITY SCHOOL OF MUSIC TROPHY Alyssa Newitt
DENIS AND LEA BADIOU TROPHYBrooklyn Stitt
E. FRIESEN MEMORIAL PIANO CONCERTO TROPHYShantelle Mayo
ECKHARDT-GRAMATTE CONSERVATORY OF MUSIC TROPHYSophie Hall-Platz
H.E. PHIPPS TROPHYTairan He
HELEN PETTINGER MEMORIAL TROPHYAriana Elizalde
JOYCE AND GERALD HARPER TROPHYAnran He
LYNN AND TIM SILVERSIDES PIANO TROPHYCaeden Toth
MARILYN NICHOLS MEMORIAL TROPHYJoseph Gravelle
MARK AND CHERYL CRAMER TROPHY Zoe Redekop
ODILE CARON MEMORIAL TROPHY (INTERMEDIATE)Zoe Redekop, Gracie Blatherwick, Bella Penner and Ariana Elizalde
SURRIDGES CANADIAN PIANO TROPHYZoe Redekop
SURRIDGES POPULAR PIANO TROPHYJoseph Gravelle
WESTERN FINANCIAL GROUP TUDOR BOWL David Yu
 
Speech Arts
KAYE AND G.R. ROWE MEMORIAL TROPHYChristian Heritage School Gr. 3
KNIGHTS OF COLUMBUS TROPHYMartha Getachew
 
Strings
ALEX WHYTE MEMORIAL TROPHYSannelle Engelbrecht
THOMAS RYLES MEMORIAL TROPHYOlivia Kelly
VICTOR KRAHN MEMORIAL TROPHYAmanda Contreras
 
Vocal
BRANDON SUN ROSE BOWLJaimie Rose
HALL-PLATZ FAMILY VOCAL TROPHYMaia Placatka
J.R. REED AND DORIS REED MEMORIAL TROPHYSoleil Ann Gaudreault
MECCA PRODUCTIONS MUSICAL THEATRE TROPHYSoleil Ann Gaudreault
MECCA PRODUCTIONS TROPHYCarter Martin
MILLS FAMILY TROPHYAvery Simard
ORDER OF THE EASTERN STAR TROPHYAzaria Neuschwander
R.O. WILKIE MEMORIAL TROPHYDanielle Blerot
RUTH VASCONCELOS MUSICAL THEATRE VOCAL TROPHYYuhan Liu
 
Woodwind
ALBERT JOHNSON MEMORIAL TROPHYKathleen Sofia L Servidad

Past Award Years:
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008