2019 Trophy Winners

 
(not yet awarded)
 
Brass
BETA SIGMA PHI TROPHYErik Larson
 
Choral
KAYLEIGH BRUGGER MEMORIAL TROPHYCP Sings! Crocus Plains RSS Chamber Choir
LILLIAN POPKIN MEMORIAL TROPHYÉcole Harrison Chorale Gr. 3-6 Choir
 
Dance
AL GILBERT MEMORIAL TROPHYCarson Burr
DANCE IMAGES AWARD FOR JAZZ Kaitlyn Bacon
DANCE IMAGES AWARD FOR LYRICAL JAZZ Kaitlyn Bacon
DARLENE WOLESTENHOLME/EDWARD JONES HIP HOP TROPHY Sophie Werbowski & Indiana Unger
E. FRIESEN MEMORIAL BALLET TROPHYAnya Visser
E. FRIESEN MEMORIAL LYRICAL JAZZ TROPHYLast Petal Falls--Dance Images
E. FRIESEN MEMORIAL VARIETY TROPHYHannah Van Santen & Isabella Howland
ELEANOR MARKS MEMORIAL AWARD Nyah Perkin
H.T. KAISER MEMORIAL TROPHY FOR FOLK DANCESydney Komanac
INVESTORS GROUP TROPHY - SENIOR TAPBrody Burr
INVESTORS GROUP TROPHY - STAGE DANCEAiden Simard & Sydney Huston
MECCA COMMUNITY MUSICALS AWARD - 12 YEARS AND UNDERJANQ - Mecca Productions
MECCA COMMUNITY MUSICALS AWARD - 13 YEARS AND OVERCheap Thrills - Mecca Productions
MECCA PRODUCTIONS AWARD - 12 YEARS AND UNDERCash Laluk & Maggie Johnson
MUSICAL THEATRE AWARD Danika Robb & Ava Thexton
PIROUETTE DANCE AND ACTIVE WEAR TROPHYDelaney Geisbrecht
REESORS JEWELLERY AWARD FOR JAZZPiper Brown
REESORS JEWELLERY AWARD FOR TAPAnya Visser
ROB ROY AWARD FOR JAZZ Sydney Huston
ROB ROY AWARD FOR TAPRuby Keller
S.H. BUTTERFIELD MEMORIAL TROPHYAlexa Case
STEPPIN TIME AWARD FOR STAGE DANCEAvery Lyle & Brooklyn Stitt
 
Guitar
TED GOOD (1973) LTD TROPHYStephan Engelbrecht
 
Piano
ALMA BROCK-SMITH TROPHY (ADVANCED)Beatrice Gatien, Oksana Iwanchysko, Janis Kim, Madison Kynoch
ANGELE MULLER MEMORIAL TROPHY (JUNIOR)Logan Kyle & Evan Terin
BRANDON UNIVERSITY SCHOOL OF MUSIC TROPHY Aaron Cox
DENIS AND LEA BADIOU TROPHYNazar Galinski
E. FRIESEN MEMORIAL PIANO CONCERTO TROPHYSabina Rzazade
ECKHARDT-GRAMATTE CONSERVATORY OF MUSIC TROPHYNaemi Ens
H.E. PHIPPS TROPHYHailey Anderson
HELEN PETTINGER MEMORIAL TROPHYZoe Redekop
JOYCE AND GERALD HARPER TROPHYAdeline Hehn
MARILYN NICHOLS MEMORIAL TROPHYTairan He
MARK AND CHERYL CRAMER TROPHY Sophie Hall-Platz
ODILE CARON MEMORIAL TROPHY (INTERMEDIATE)Heidi Cowie & Kaitlyn Nicholson
P.A. KENNEDY MEMORIAL TROPHYPaige Adam
SURRIDGES CANADIAN PIANO TROPHYYulianna Prytsyuk
SURRIDGES POPULAR PIANO TROPHYSamuel Redekop
WEST-CAN HUMAN RESOURCE SOLUTIONS CONCERTO CLASS TROPHYNot awarded
WESTERN FINANCIAL GROUP TUDOR BOWL Yu Juncheng
 
Speech Arts
CLIFF GARDNER TROPHYManu Tarubal
KAYE AND G.R. ROWE MEMORIAL TROPHYChristian Heritage School Grade 3
KNIGHTS OF COLUMBUS TROPHYSanelle Engelbrecht
 
Strings
ALEX WHYTE MEMORIAL TROPHYnot awarded
THOMAS RYLES MEMORIAL TROPHYSannelle Engelbrecht
VICTOR KRAHN MEMORIAL TROPHYZifan Li
 
Vocal
BRANDON SUN ROSE BOWLKari Rutherford
HALL-PLATZ FAMILY VOCAL TROPHYYesenia Zavala
J.R. REED AND DORIS REED MEMORIAL TROPHYSoleil Ann Gaudreault
MECCA PRODUCTIONS MUSICAL THEATRE TROPHYSoleil Ann Gaudreault
MECCA PRODUCTIONS TROPHYDaniel Munchinsky
MILLS FAMILY TROPHYAvery Simard
ORDER OF THE EASTERN STAR TROPHYJaimie Rose
R.O. WILKIE MEMORIAL TROPHYCarter Martin
RUTH VASCONCELOS MUSICAL THEATRE VOCAL TROPHYCartin Martin
 
Woodwind
ALBERT JOHNSON MEMORIAL TROPHYLuqi Wang

Past Award Years:
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008