2018 Trophy Winners

 
Brass
BETA SIGMA PHI TROPHYAllyson Crang
 
Choral
KAYLEIGH BRUGGER MEMORIAL TROPHYNeelin Concert Choir
LILLIAN POPKIN MEMORIAL TROPHYNouvelles Voix-École Harrison Gr 1 & 2
 
Dance
AL GILBERT MEMORIAL TROPHYAlexa Case
DANCE IMAGES AWARD FOR JAZZ Game of Survival - Steppin Time
DANCE IMAGES AWARD FOR LYRICAL JAZZ Kaitlyn Bacon
DARLENE WOLESTENHOLME/EDWARD JONES HIP HOP TROPHY The Real World - Steppin Time
E. FRIESEN MEMORIAL BALLET TROPHYIsabella Howland
E. FRIESEN MEMORIAL LYRICAL JAZZ TROPHYFields of Gold - Dance Images
E. FRIESEN MEMORIAL VARIETY TROPHYGalaxy - Dance Images
ELEANOR MARKS MEMORIAL AWARD Olivia Hayward & Brody Burr
H.T. KAISER MEMORIAL TROPHY FOR FOLK DANCEBella Weatherby-White
INVESTORS GROUP TROPHY - SENIOR TAPFeel It Still - Steppin' Time
INVESTORS GROUP TROPHY - STAGE DANCEAiden Simard & Sydney Huston
MECCA COMMUNITY MUSICALS AWARD - 12 YEARS AND UNDERBeethoven Day - Mecca
MECCA COMMUNITY MUSICALS AWARD - 13 YEARS AND OVERThe Schuyler Sisters - Mecca Productions
MECCA PRODUCTIONS AWARD - 12 YEARS AND UNDERCash Laluk
MUSICAL THEATRE AWARD Good Morning - Steppin Time
PIROUETTE DANCE AND ACTIVE WEAR TROPHYSerena Froese
REESORS JEWELLERY AWARD FOR JAZZIsabella Howland
REESORS JEWELLERY AWARD FOR TAPQuincy Thomas
ROB ROY AWARD FOR JAZZ Mythical Forest Bamboo Chase - Steppin Time
ROB ROY AWARD FOR TAPCarson Burr
S.H. BUTTERFIELD MEMORIAL TROPHYSienna Denys-Peters
STEPPIN TIME AWARD FOR STAGE DANCEOn Your Feet - Steppin Time
 
Guitar
TED GOOD (1973) LTD TROPHYUlrich Moller
 
Piano
ALMA BROCK-SMITH TROPHY (ADVANCED)Caeden Toth, Jonah Jarvis, Gavin Raes & Yuchen Gu
ANGELE MULLER MEMORIAL TROPHY (JUNIOR)Zoe Redekop & Gracie Blatherwick
BRANDON UNIVERSITY SCHOOL OF MUSIC TROPHY Caleb Raes
DENIS AND LEA BADIOU TROPHYXavier Pak
E. FRIESEN MEMORIAL PIANO CONCERTO TROPHYKate Gray
ECKHARDT-GRAMATTE CONSERVATORY OF MUSIC TROPHYRachel Lee
H.E. PHIPPS TROPHYYuchen Gu
HELEN PETTINGER MEMORIAL TROPHYAlyssa Newitt
JOYCE AND GERALD HARPER TROPHYOcean Pak
MARILYN NICHOLS MEMORIAL TROPHYHailey Anderson
MARK AND CHERYL CRAMER TROPHY Aedan Dyck
ODILE CARON MEMORIAL TROPHY (INTERMEDIATE)Zachary Kynoch & Madison Kynoch
P.A. KENNEDY MEMORIAL TROPHYSarah Ens
SURRIDGES CANADIAN PIANO TROPHYHailey Anderson
SURRIDGES POPULAR PIANO TROPHYJoseph Gravelle
WEST-CAN HUMAN RESOURCE SOLUTIONS CONCERTO CLASS TROPHYXavier Pak
WESTERN FINANCIAL GROUP TUDOR BOWL Sabina Rzazade
 
Speech Arts
CLIFF GARDNER TROPHYAidyn Robb
KAYE AND G.R. ROWE MEMORIAL TROPHYChristian Heritage School Kindergarten
KNIGHTS OF COLUMBUS TROPHYAzka Ahmed
 
Strings
ALEX WHYTE MEMORIAL TROPHYOlivia Kelly
THOMAS RYLES MEMORIAL TROPHYSannelle Engelbrecht
VICTOR KRAHN MEMORIAL TROPHYCharlee Wielgoz
 
Vocal
BRANDON SUN ROSE BOWLErika Rasmussen
HALL-PLATZ FAMILY VOCAL TROPHYSoleil Ann Gaudreault
J.R. REED AND DORIS REED MEMORIAL TROPHYAvery Simard
MECCA PRODUCTIONS MUSICAL THEATRE TROPHYAaron Cox
MECCA PRODUCTIONS TROPHYAzaria Neuschwander
MILLS FAMILY TROPHYOlivia Hayward
ORDER OF THE EASTERN STAR TROPHYHailey Witt
R.O. WILKIE MEMORIAL TROPHYAbbey Sawatsky
RUTH VASCONCELOS MUSICAL THEATRE VOCAL TROPHYBrenley Palmer
 
Woodwind
ALBERT JOHNSON MEMORIAL TROPHYAlyssa English

Past Award Years:
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008