2016 Trophy Winners

 
Brass
BETA SIGMA PHI TROPHYLeslie Hutchinson
 
Choral
KAYLEIGH BRUGGER MEMORIAL TROPHYNeelin High School Boys Chamber Choir
LILLIAN POPKIN MEMORIAL TROPHYValleyview Centennial School Middle Years Choir
 
Dance
AL GILBERT MEMORIAL TROPHYJadyn Burr
DANCE IMAGES AWARD FOR JAZZ Steppin Time "The One That I Want"
DANCE IMAGES AWARD FOR LYRICAL JAZZ Steppin Time "Writing on the Wall"
DARLENE MOFFAT/EDWARD JONES HIP HOP TROPHY Steppin Time "Visionaries"
E. FRIESEN MEMORIAL BALLET TROPHYCamilla Hood
E. FRIESEN MEMORIAL LYRICAL JAZZ TROPHYBrandon School of Dance "We Will Be Just Fine"
E. FRIESEN MEMORIAL VARIETY TROPHYIsabella Howland & Emma Osborne
ELEANOR MARKS MEMORIAL AWARD Cash Laluk & Annika Laluk
H.T. KAISER MEMORIAL TROPHY FOR FOLK DANCEBrandon School of Dance "Aire"
INVESTORS GROUP TROPHY - SENIOR TAPSteppin Time "Team Tap"
INVESTORS GROUP TROPHY - STAGE DANCESteppin Time "I Want to Be a Rockette"
MECCA COMMUNITY MUSICALS AWARD - 12 YEARS AND UNDERMecca - Synergy "Beethoven Day"
MECCA COMMUNITY MUSICALS AWARD - 13 YEARS AND OVERMecca - New Girls "The Girls"
MECCA PRODUCTIONS AWARD - 12 YEARS AND UNDERNyah Perkin
MUSICAL THEATRE AWARD Victoria Rust
PIROUETTE DANCE AND ACTIVE WEAR TROPHYKaitlyn Bacon
REESORS JEWELLERY AWARD FOR JAZZSteppin Time "Rues Whistle"
REESORS JEWELLERY AWARD FOR TAPCarson Burr
ROB ROY AWARD FOR JAZZ Steppin Time "Mockingjay"
ROB ROY AWARD FOR TAPJayden Case
S.H. BUTTERFIELD MEMORIAL TROPHYMeredith Campbell
STEPPIN TIME AWARD FOR STAGE DANCESteppin Time "Show Off"
 
Guitar
TED GOOD (1973) LTD TROPHYBen Lamont
 
Piano
ALMA BROCK-SMITH TROPHY (ADVANCED)Hannah Van Santen, Breanna Shin, Beatrice Gatien & Madison Kynoch
ANGELE MULLER MEMORIAL TROPHY (JUNIOR)Faith Hall & Carly Morrice
BRANDON UNIVERSITY SCHOOL OF MUSIC TROPHY Wade Cowie
E. FRIESEN MEMORIAL PIANO CONCERTO TROPHYJammie Lee
ECKHARDT-GRAMATTE CONSERVATORY OF MUSIC TROPHYStevie Onyshko
H.E. PHIPPS TROPHYGeorgia-Rae Maxwell
HELEN PETTINGER MEMORIAL TROPHYHanny Yu
JOYCE AND GERALD HARPER TROPHYLauren Gustafson
MARILYN NICHOLS MEMORIAL TROPHYPaige Harris
MARK AND CHERYL CRAMER TROPHY Hailey Anderson
ODILE CARON MEMORIAL TROPHY (INTERMEDIATE)Madison Kynoch & Zachary Kynoch
P.A. KENNEDY MEMORIAL TROPHYBonita Shin
SURRIDGES CANADIAN PIANO TROPHYLuis Ramirez
SURRIDGES POPULAR PIANO TROPHYTairan He
WEST-CAN HUMAN RESOURCE SOLUTIONS CONCERTO CLASS TROPHYShaelyn Gustafson
WESTERN FINANCIAL GROUP TUDOR BOWL Tigran Saakyan
 
Speech Arts
CLIFF GARDNER TROPHYSandy Megalli
KAYE AND G.R. ROWE MEMORIAL TROPHYChristian Heritage School Grade 3 Speech Choir
KNIGHTS OF COLUMBUS TROPHYKira Toth
 
Strings
ALEX WHYTE MEMORIAL TROPHYNo entries
THOMAS RYLES MEMORIAL TROPHYPriscilla Lee
VICTOR KRAHN MEMORIAL TROPHYGraeme Delahey
 
Vocal
BOB AND IRENE PATTERSON MEMORIAL TROPHYAvery Simard
BRANDON SUN ROSE BOWLClint McLachlan
J.R. REED AND DORIS REED MEMORIAL TROPHYNo entries
MECCA PRODUCTIONS MUSICAL THEATRE TROPHYCamilla Hood
MECCA PRODUCTIONS TROPHYVictoria Rust
MILLS FAMILY TROPHYKimberly Allan
ORDER OF THE EASTERN STAR TROPHYTracey Klassen
R.O. WILKIE MEMORIAL TROPHYJulia Greer
RUTH VASCONCELOS MUSICAL THEATRE VOCAL TROPHYAvery Penner
 
Woodwind
ALBERT JOHNSON MEMORIAL TROPHYVanessa Klassen

Past Award Years:
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008