2015 Trophy Winners

 
Brass
BETA SIGMA PHI TROPHYTaryn Jackson
 
Choral
LILLIAN POPKIN MEMORIAL TROPHYNouvelles Voix de l'√ącole Harrison
 
Dance
AL GILBERT MEMORIAL TROPHYAriane Dangelat
DANCE IMAGES AWARD FOR JAZZ Steppin' Time "You and Me"
DANCE IMAGES AWARD FOR LYRICAL JAZZ Dance Images "Heal Me"
DARLENE MOFFAT/EDWARD JONES HIP HOP TROPHY Steppin' Time "Wild, Wild West"
E. FRIESEN MEMORIAL BALLET TROPHYAva Forman
E. FRIESEN MEMORIAL LYRICAL JAZZ TROPHYCamilla Hood
E. FRIESEN MEMORIAL VARIETY TROPHYDance Images "The Boys"
ELEANOR MARKS MEMORIAL AWARD Arianna Laluk & Adynn Praznik
INVESTORS GROUP SENIOR TAP TROPHYSteppin' Time "Team America"
INVESTORS GROUP TROPHY - STAGE DANCEBrandon School of Dance "Too Darn Hot"
MECCA COMMUNITY MUSICALS AWARD - 12 YEARS AND UNDERMecca Girls Aloud "Kids"
MECCA COMMUNITY MUSICALS AWARD - 13 YEARS AND OVERMecca "MeCapella"
MECCA PRODUCTIONS AWARD - 12 YEARS AND UNDERAva Thexton
MUSICAL THEATRE AWARD Jadyn Burr
PIROUETTE DANCE AND ACTIVE WEAR TROPHYBrooklyn Adams
REESOR'S JEWELLERS AWARD FOR JAZZSteppin' Time "Party Train"
REESOR'S JEWELLERS AWARD FOR TAPSteppin' Time "Tea Party"
ROB ROY AWARD FOR JAZZ Steppin' Time "Shake It Off"
ROB ROY AWARD FOR TAPColby Pilling
S.H. BUTTERFIELD MEMORIAL TROPHYJayden Case
STEPPIN' TIME AWARD FOR STAGE DANCEDance Images "Grease"
 
Guitar
TED GOOD (1973) LTD TROPHYMark Marinic
 
Harp
KAYLEIGH BRUGGER MEMORIAL HARP TROPHYNot awarded
 
Piano
ALMA BROCK-SMITH TROPHY (ADVANCED)James Cowie, Luke Munchinsky & David Wasiluk
ANGELE MULLER MEMORIAL TROPHY (JUNIOR)Renee Ferguson & Megan Harris
BRANDON UNIVERSITY SCHOOL OF MUSIC TROPHY Stevie Onyshko
E. FRIESEN MEMORIAL PIANO CONCERTO TROPHYCatherine Seeley
ECKHARDT-GRAMATTE CONSERVATORY OF MUSIC TROPHYPaige Harris
H.E. PHIPPS TROPHYDavid Wasiluk
HELEN PETTINGER MEMORIAL TROPHYJonah Jarvis
JOYCE AND GERALD HARPER TROPHYZachary Kynoch
MARILYN NICHOLS MEMORIAL TROPHYGeorgia-Rae Maxwell
MARK AND CHERYL CRAMER TROPHY William Kim
ODILE CARON MEMORIAL TROPHY (INTERMEDIATE)Shaelyn Gustafson & Jonathan Placatka
P.A. KENNEDY MEMORIAL TROPHYDavis Placatka
SURRIDGE'S CANADIAN PIANO TROPHYMatthew Dane Peavoy
SURRIDGE'S POPULAR PIANO TROPHYJonathan Placatka
WEST-CAN HUMAN RESOURCE SOLUTIONS CONCERTO CLASS TROPHYGeorgia-Rae Maxwell
WESTERN FINANCIAL GROUP TUDOR BOWL Jammie Lee
 
Speech Arts
CLIFF GARDNER TROPHYSandy Megalli
KAYE AND G.R. ROWE MEMORIAL TROPHYChristian Heritage Grade 3 Speech Choir
KNIGHTS OF COLUMBUS TROPHYKatarina Klippenstein
 
Strings
ALEX WHYTE MEMORIAL TROPHYAlanna Hunter
THOMAS RYLES MEMORIAL TROPHYPriscilla Lee
VICTOR KRAHN MEMORIAL TROPHYJohn Taves
 
Vocal
BOB AND IRENE PATTERSON MEMORIAL TROPHYAva Thexton
BRANDON SUN ROSE BOWLAliah Nelson
J.R. REED AND DORIS REED MEMORIAL TROPHYShelby English
MECCA PRODUCTIONS MUSICAL THEATRE TROPHYHailey Brophy
MECCA PRODUCTIONS TROPHYCeline Ross
MILLS FAMILY TROPHYKimberly Allan
ORDER OF THE EASTERN STAR TROPHYJacinta Van Den Bussche
R.O. WILKIE MEMORIAL TROPHYVictcoria Rust
RUTH VASCONCELOS MUSICAL THEATRE VOCAL TROPHYRebecca Driedger
 
Woodwind
ALBERT JOHNSON MEMORIAL TROPHYVanessa Klassen

Past Award Years:
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008