2013 Trophy Winners

 
Brass
BETA SIGMA PHI TROPHYTaryn Jackson
 
Choral
LILLIAN POPKIN MEMORIAL TROPHYValleyview Centennial School Middle Years Choir
 
Dance
AL GILBERT MEMORIAL TROPHYKatey Rogowsky
DANCE IMAGES AWARD FOR JAZZ Steppin; Time - I'm Good, I'm Gone
DANCE IMAGES AWARD FOR LYRICAL JAZZ Ariane Dangelat
DARLENE MOFFAT/EDWARD JONES HIP HOP TROPHY Steppin' Time - The Girls Are Back
ELEANOR MARKS MEMORIAL AWARD Victoria Rust
INVESTOR'S GROUP TROPHY - TAPAriane Dangelat and Meredith Campbell
INVESTORS GROUP TROPHY - STAGE DANCEParker Simard & Jalene Moman
MECCA COMMUNITY MUSICALS AWARDMecca - Synergy
MECCA COMMUNITY MUSICALS AWARD - 13 YEARS AND OVERDance Images - Company
MECCA PRODUCTIONS AWARD - 12 YEARS AND UNDERAbigail & Lili Simard
MUSICAL THEATRE AWARD Tammy Wenham
PIROUETTE DANCE AND ACTIVE WEAR TROPHYJazmin Fraser Davie
REESOR'S JEWELLERY AWARD FOR JAZZSteppin' Time - Where Are We Going
REESOR'S JEWELLERY AWARD FOR TAPSteppin' Time - Sleep Over Zombies
ROB ROY AWARD FOR JAZZ Steppin' Time - Viva Elvis
ROB ROY AWARD FOR TAPColby Pilling and Aiden Simard
S.H. BUTTERFIELD MEMORIAL TROPHYMeredith Campbell
STEPPIN' TIME AWARD FOR STAGE DANCESteppin' Time - Ugh a Wug
 
Guitar
TED GOOD (1973) LTD TROPHYNathan Layh
 
Harp
KAYLEIGH BRUGGER MEMORIAL HARP TROPHYNo entries
 
Piano
ALMA BROCK-SMITH TROPHY (ADVANCED)Kiersten Stitt, Karen Zhen, Davis Placatka, Keiran Placatka
ANGELE MULLER MEMORIAL TROPHY (JUNIOR)Mikayla Kurchaba & Hailey Anderson
BRANDON UNIVERSITY SCHOOL OF MUSIC TROPHY Jing Li
CREASY PIANOS TROPHYDaniel Munchinsky
ECKHARDT-GRAMATTE CONSERVATORY OF MUSIC TROPHYHanna Kristjanson
H.E. PHIPPS TROPHYSeth Friesen
HELEN PETTINGER MEMORIAL TROPHYWilliam Kim
JOYCE AND GERALD HARPER TROPHY Alison Gray
MARILYN NICHOLS MEMORIAL TROPHYKeiran Placatka
ODILE CARON MEMORIAL TROPHY (INTERMEDIATE)Shaelyn Gustafson, Paige Harris, Catherine Lin
P.A. KENNEDY MEMORIAL TROPHYAidan Shamray
SURRIDGE'S PIANO TROPHY - CANADIANJinsung Kim
SURRIDGE'S PIANO TROPHY - POPULARHanna Kristjanson
WEST-CAN HUMAN RESOURCE SOLUTIONS CONCERTO CLASS TROPHYKeiran Placatka
WESTERN FINANCIAL GROUP TUDOR BOWL Jinsung Kim
 
Speech Arts
CLIFF GARDNER TROPHYKatarina Klippenstein
KAYE AND G.R. ROWE MEMORIAL TROPHYChristian Heritage School Grade 5
KNIGHTS OF COLUMBUS TROPHYJoey Simms
 
Strings
ALEX WHYTE MEMORIAL TROPHYNot awarded
THOMAS RYLES MEMORIAL TROPHYThomas Nickolai Edmunds
 
Vocal
BOB AND IRENE PATTERSON MEMORIAL TROPHYCaelin Gibb
BRANDON SUN ROSE BOWLEmily Diehl
J.R. REED AND DORIS REED MEMORIAL TROPHYNicole Russel
MECCA PRODUCTIONS MUSICAL THEATRE TROPHYKarisa Minary
MECCA PRODUCTIONS TROPHYJacinta Van Den Bussche
MILLS FAMILY TROPHYHannah Van De Woestyne
ORDER OF THE EASTERN STAR TROPHYNelson Bragg
R.O. WILKIE MEMORIAL TROPHYMieke Uhryniuk-Smith
RUTH VASCONCELOS MUSICAL THEATRE VOCAL TROPHYAliah Nelson
 
Woodwind
ALBERT JOHNSON MEMORIAL TROPHYYing Hwang

Past Award Years:
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008