2012 Trophy Winners

 
Brass
BETA SIGMA PHI TROPHYTaryn Jackson
 
Choral
LILLIAN POPKIN MEMORIAL TROPHYKirkcaldy Heights Grades 3 & 4 Choir
 
Dance
AL GILBERT MEMORIAL TROPHYJayden Case
DANCE IMAGES AWARD FOR JAZZ Katey Rogowsky
DANCE IMAGES AWARD FOR LYRICAL JAZZ Steppin' Time Dance Studio "Princess of China"
DARLENE MOFFAT/EDWARD JONES HIP HOP TROPHY Steppin' Time Dance Studio "Girls"
ELEANOR MARKS MEMORIAL AWARD Avery Praznik & Jessica Granger
INVESTOR'S GROUP TROPHY - TAPSteppin’ Time Dance Studio “Are You That Somebody?”
INVESTORS GROUP TROPHY - STAGE DANCEParker Simard & Jalene Moman
MECCA PRODUCTIONS AWARD Abbi Simard & Lili Simard
MECCA PRODUCTIONS COMMUNITY MUSICALS AWARD Mecca Productions' Girls Aloud "Almost There"
MECCA PRODUCTIONS COMMUNITY MUSICALS AWARD Mecca Productions' Pride of Westman "Freak Flag"
MUSICAL THEATRE AWARD Tiana Vasconcelos
PIROUETTE DANCE AND ACTIVE WEAR TROPHYEmily Lewis
REESOR'S JEWELLERY AWARD FOR JAZZ Steppin' Time Dance Studio "Real in Rio"
REESOR'S JEWELLERY AWARD FOR TAP Colby Pilling
ROB ROY AWARD FOR JAZZ Steppin' Time Dance Studio "Cracks"
ROB ROY AWARD FOR TAP Jalene Moman & Chloe Hayward
S.H. BUTTERFIELD MEMORIAL TROPHYMegan Jersak
STEPPIN' TIME AWARD FOR STAGE DANCE Steppin' Time Dance Studio "Life's a Happy Song"
 
Guitar
TED GOOD (1973) LTD> TROPHYBen Lamont
 
Harp
KAYLEIGH BRUGGER MEMORIAL HARP TROPHYNot awarded - no harp entries
 
Piano
ALMA BROCK-SMITH TROPHY (ADVANCED)Tess Stevenson, Meghan Drake & Adam Helwer
ANGELE MULLER MEMORIAL TROPHY (JUNIOR)Paige Harris & Catherine Lin
BRANDON UNIVERSITY SCHOOL OF MUSIC TROPHY Keiran Placatka
CREASY PIANOS TROPHYJessica Goethals
ECKHARDT-GRAMATTE CONSERVATORY OF MUSIC TROPHYShelby Nohr
H.E. PHIPPS TROPHYCaroline Stitt
HELEN PETTINGER MEMORIAL TROPHYJing Li
JOYCE AND GERALD HARPER TROPHY Kaydence Shewchuk
MARILYN NICHOLS MEMORIAL TROPHYDavis Placatka
ODILE CARON MEMORIAL TROPHY (INTERMEDIATE)Beth Rust & Breanna Silversides
P.A. KENNEDY MEMORIAL TROPHYJonathan Klassen
SURRIDGE'S PIANO TROPHYSarah Engen
SURRIDGE'S POPULAR PIANO TROPHYAidan Shamray
WEST-CAN HUMAN RESOURCE SOLUTIONS CONCERTO CLASS TROPHYDavis Placatka
WESTERN FINANCIAL GROUP TUDOR BOWL Jinsung Kim
 
Speech Arts
CLIFF GARDNER TROPHYBrayden Payette
KAYE AND G.R. ROWE MEMORIAL TROPHYChristian Heritage School Grades 2 & 3 Speech Choir
KNIGHTS OF COLUMBUS TROPHYKaitlyn Payette
 
Strings
ALEX WHYTE MEMORIAL TROPHYDuncan Martin
THOMAS RYLES MEMORIAL TROPHYNot awarded - no eligible performers
VICTOR KRAHN MEMORIAL TROPHYMaria Cherwick
 
Vocal
BOB AND IRENE PATTERSON MEMORIAL TROPHYCaelin Gibb
BRANDON SUN ROSE BOWLSage Robinson
J.R. REED AND DORIS REED MEMORIAL TROPHYHannah Van De Woestyne
MECCA PRODUCTIONS MUSICAL THEATRE TROPHYAnouk Nolet
MECCA PRODUCTIONS TROPHYAlexis Lytle
MILLS FAMILY TROPHYVictoria Rust
ORDER OF THE EASTERN STAR TROPHYEmily Diehl
R.O. WILKIE MEMORIAL TROPHYAvery Penner
RUTH VASCONCELOS MUSICAL THEATRE VOCAL TROPHYAliah Nelson
 
Woodwind
ALBERT JOHNSON MEMORIAL TROPHYChelsey Heibert

Past Award Years:
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008