2010 Trophy Winners

 
Brass
BETA SIGMA PHI TROPHYSean Pullen
 
Choral
LILLIAN POPKIN MEMORIAL TROPHYWaverly Park Grades 1 & 2
 
Dance
AL GILBERT MEMORIAL TROPHYKylie Hardy
DANCE IMAGES AWARD FOR JAZZ Brandon Dance Ensemble "Sing, Sing, Sing"
DANCE IMAGES AWARD FOR LYRICAL JAZZ Dance Images "Happy"
DARLENE MOFFAT/EDWARD JONES HIP HOP TROPHY Steppin' Time "Pump It Up"
ELEANOR MARKS MEMORIAL AWARD Tiana Vasconcelos & Nathan Glowach
INVESTORS GROUP TROPHY (SENIOR TAP)Steppin' Time "Bones"
INVESTORS GROUP TROPHY (STAGE DANCE)Dance Images "OMG"
MECCA PRODUCTIONS AWARD Chloe Hayward
MECCA PRODUCTIONS COMMUNITY MUSICALS AWARD (12 YEARS & UNDER)Mecca Productions: Boys Only "Walk Like a Man"
MECCA PRODUCTIONS COMMUNITY MUSICALS AWARD (13 YEARS & OVER)Mecca Productions: Pride of Westman "Transylvania Mania"
MUSICAL THEATRE AWARD Annelise Hawrylak
PIROUETTE DANCE AND ACTIVE WEAR TROPHYVictoria Rust
REESOR'S JEWELLERS AWARD FOR JAZZLaurel's School of Dance "Sea Creatures"
REESOR'S JEWELLERS AWARD FOR TAPLaurel's School of Dance "Dancin' Babes"
ROB ROY AWARD FOR JAZZ Dance Images "Jai Hoi"
ROB ROY AWARD FOR TAP Katey Rogowsky
S.H. BUTTERFIELD MEMORIAL TROPHYJessica Marsh
 
Guitar
TED GOOD (1973) LTD> TROPHYZack Grossart
 
Piano
ALMA BROCK-SMITH TROPHY (ADVANCED)Andrea Arksey, Emma Gordon, Patricia Jackson & Janelle Wilts
ANGELE MULLER MEMORIAL TROPHY (JUNIOR)Shalby & Liam Nohr
BRANDON UNIVERSITY SCHOOL OF MUSIC TROPHY Aidan Shamray
CREASY PIANOS TROPHYSophie Harsymchuk
ECKHARDT-GRAMATTE CONSERVATORY OF MUSIC TROPHYCaroline Stitt
H.E. PHIPPS TROPHYKatie Anne Whyte
HELEN PETTINGER MEMORIAL TROPHYKeiran Placatka
JOYCE AND GERALD HARPER TROPHY Billy Blackwood
MARILYN NICHOLS MEMORIAL TROPHYKiersten Stitt
ODILE CARON MEMORIAL TROPHY (INTERMEDIATE)Davis & Keiran Placatka
P.A. KENNEDY MEMORIAL TROPHYJammie Lee
WEST-CAN HUMAN RESOURCE SOLUTIONS CONCERTO CLASS TROPHYKennedy Friesen
WESTERN FINANCIAL GROUP TUDOR BOWL Daniel Tselyakov
 
Speech Arts
CLIFF GARDNER TROPHYJenna Dobson
KAYE AND G.R. ROWE MEMORIAL TROPHYChristian Heritage Grades 5 & 6
KNIGHTS OF COLUMBUS TROPHYJoey Simms
 
Strings
ALEX WHYTE MEMORIAL TROPHYElyse Loewen
CKX-TV TROPHYJacob Toth
THOMAS RYLES MEMORIAL TROPHYGol Roberts
 
Vocal
BOB AND IRENE PATTERSON MEMORIAL TROPHYAnouk Nolet
BRANDON SUN ROSE BOWLNot awarded
J.R. REED AND DORIS REED MEMORIAL TROPHYMieke Uhryniuk-Smith
MECCA PRODUCTIONS MUSICAL THEATRE TROPHYAtsede Hobbs
MECCA PRODUCTIONS TROPHYCassandra Pryzner
MILLS FAMILY TROPHYAvery Penner
ORDER OF THE EASTERN STAR TROPHYSage Robinson
R.O. WILKIE MEMORIAL TROPHYNathan Glowach
RUTH VASCONCELOS MUSICAL THEATRE VOCAL TROPHYJolene Drake
 
Woodwind
ALBERT JOHNSON MEMORIAL TROPHYChelsey Hiebert

Past Award Years:
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008